יום חמישי | י"ג סיון התשפ"ד

מכירות פומביות

כל מה שרציתם לדעת על מכירות פומביות

מכירות פומביות, הדרך שלכם לממש "אוצרות" בבית

הגעת אלינו אל "פנטגון מכירות פומביות", כאן תלמדו לגלות כי יש לכם לא מעט פריטים בבית ששווים אולי הרבה מאוד כאשר תציגו אותם על במת מכירות פומביות.

מכירות פומביות, פריטים קטנים עם ערך גדול

כמה פעמים שאלתם את עצמכם לגבי אותם פריטים ישנים ששוכבים להם במחסן שלכם ומעלים אבק וריקבון? כמה פעמים עלתה לכם המחשבה שאולי יש ערך לפריטים אלו? מכירות פומביות מראות לנו כי לפעמים זו קערה מיוחדת או מטבע מיושן שהערך שלהם גבוהה יותר ממה שחשבתם.

מכירות פומביות נולדו על מנת לתת מענה עבור פריטים  ישנים אלו. למעשה זו הסיבה המקורית שבגינה החלו עם מכירות פומביות אלו.

בעבר הרחוק היו מוציאים אל החצר פריטים שאין להם שימוש ומחליפים אותם עם פריטים אחרים של השכנים תמיד היו החלפות וכל אחד מצא שימוש בפריטים של האחר. עם הזמן והתפתחות המכירות החלו לבצע החלפות בעד תשלום. כל המרבה במחיר זכה לרכוש את אותו פריט, ואכן היום מכירות פומביות עובדות על פי עיקרון זה, עיקרון שאומר שהמחיר הגבוהה הוא המנצח.

קערת כסף עתיקה

יש לכם שאלה לגבי מכירות פומביות? אנחנו לשירותכם

  4

  סוגים שונים של מכירות פומביות

  מכירות פומביות הן הדרך הנכונה והמבטיחה ביותר לממש את הערך האמיתי עבור פריטים שאתם מוכרים. קיימים 2 שיטות מכירה עיקריות בעידן החדש שמאפשרות קיום מכירות פומביות.

  מכירות פומביות פרונטאליות – שיטת מכירה זו היא הנפוצה והקדומה ביותר, כמו שאומרים "טוב מראה עיניים…" באולם המכירות מציגים את הפריטים השונים, כל פריט מתומחר בהתאם. הכרוז מציע מחיר ובכל פעםשיש הצעת מחיר העולה על המחיר הקודם הכרוז ממשיך להציע. ברגע שאין יותר הצעות, והוכרז המחיר 3 פעמים, אז נקבע המחיר למכירה הסופי.

  מכירות פומביות וירטואליות – להבדיל מזירת מכירות פרונטאלית שבה כמות הפריטים מוגבלת לשטח עליהם הם מוצגים, מכירות פומביות הנערכות על פלטפורמה אינטרנטית מאפשרת חשיפה לכמות פריטים גדולה יותר ועם מספר מוכרים רב יותר, לשיטה זו יש יתרונות וחסרונות.

  יתרונות מכירות פומביות וירטואליות על פני מכירות פרונטאליות – היתרון הבולט של מכירות פומביות באינטרנט הוא שאין גבול להיצע, אין מגבלת כמות וללא ספק המבחר יכול להיות גדול בעשרות מונים. תוכלו לעיין במגוון עצום של פריטים וממספר רב של בתי מכירות. 

  חסרונות מכירות פומביות וירטואליות על פני פרונטאליות – יש נו חיסרון אחד בולט כאשר אנו מגיעים אל בית מכירות פומביות וירטואלי והוא נושא האמון, יש חשש שאנו לא רואים את המכר, לא יודעים מי באמת עומד מאחורי המכירה, לכן יש חשיבות עליונה בבחירת בית מכירות פומביות אמין, מוכר ובעל היצע פריטים שהוערך בצורה מקצועית.

  תמכור פריטים עבור מכירות פומביות

  מימוש האוצרות אינו דבר של מה בכך, במיוחד כאשר אתם חושבים או משערים כי יש ערך לפריטי שלכם שאתם רוצים לממש אותו על ידי מכירות פומביות. השאלה הראשונה שעולה בראשינו היא "מה השווי של הפריט?" הרי לבקש מחיר כולם יכולים, ואם נבקש מחיר מופרז סביר להניח שלא יקנו מאיתנו או ללחילופין אם נתמחר במחיר נמוך מידי כנראה שנפסיד. 

  הערכה מקצועית לפריטים שעתידים להימכר חייבת להתבצע על ידי בעלי מקצוע מיומנים. הרי כבר ציינו שהדרך הטובה ביותר לממש את פוטנציר=אל המיר של הפריטים אותם אתם רוצים למכורא הוא על ידי הצעתם למכירה בבית מכירות פומביות, זה נכון לגבי מכירה פרונטאלית או וירטואלית.

  כאר אתם מתמחרים את הפריטים שלכם חשוב לקבוע מחיר מינימום וללא מחיר מקסימום, מחירים אלו יהיו למעשה המסגרת של המכירה, לא תמכרו בפחות ואבל אולי תמכרו ביותר.

  חשוב לקחת בחשבון כי מכירה בבית מכירות פומביות כרוך בתשלום עמלות לבית המכירות, העמלות למעשה מבטיחות שאכן יהיה קונה בצד השני כמו שמובטח לרוכש שיהיה מוכר. כאשר אתם מתמחרים את המוצרים למכירה קחו בחשבון גם את העמלות.

  5